четвер, 25 лютого 2021 р.
УРОК 30 Тема. Узагальнювальний урок за рік
Мета: узагальнювати знання, уміння і навички, набуті в процесі вивчення курсу «Основи здоров’я»; розвивати пильність, швидкість реакції, уміння спілкуватися; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
УРОК 29 БЕЗПЕКА НА ВОДІ
Відпочинок на природі. Правила купання у водоймах. Дії в небезпечних ситуаціях на воді
Мета: активізувати знання учнів про правила поводження на воді, ознайомити з елементарними діями під час надання першої допомоги постраждалому в разі теплового або сонячного удару, на воді; розвивати в учнів усвідомлену необхідність дотримувати правил безпечної поведінки на воді; виховувати впевненість, рішучість.
УРОК 28 СТИХІЙНІ ЛИХА
Правила поведінки під час сильного вітру, грози та в разі потрапляння в зону підтоплення. Підручні рятувальні засоби
Мета: розширювати й систематизувати знання учнів про основні небезпеки навколишнього середовища; навчати правил безпечної поведінки в ситуації стихійного лиха; розвивати навички застосування простих способів захисту життя; виховувати дисциплінованість, уміння не розгублюватися під час небезпеки.
УРОК 27 БЕЗПЕЧНЕ ДОВКІЛЛЯ
Мета: продовжувати знайомити з екологічною ситуацією планети; розкрити умови і способи збереження природного середовища; розвивати вміння працювати з різними джерелами інформації, аналізувати подану інформацію та робити висновки; формувати мотивацію до здорового способу життя; виховувати любов до природи.
УРОК 26 ЯКЩО ТИ НАДВОРІ
УРОК 25 БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ
Мета: ознайомити учнів із інформаційною безпекою в Інтернеті, учити виділяти переваги й недоліки комп’ютера; розвивати життєві навички (толерантність, самоконтроль, навички ведення дискусії); виховувати бажання дотримувати правил спілкування в Інтернеті.
УРОК 24 НАОДИНЦІ ВДОМА
Мета: продовжити обговорення правил безпечної поведінки дітей удома за
відсутності
батьків; розширити уявлення учнів про причини виникнення пожежі в побуті та
її
наслідки; вчити відтворювати порядок дій при опосередкованій небезпеці,
викли-
кати рятувальні служби; виховувати обережність, уважність.
УРОК 23 АВТОНОМНА СИТУАЦІЯ
Мета: учити визначати рівень безпеки оселі; формувати навички безпечного поводження, коли сам залишаєшся вдома; розвивати здоров’язбережувальні навички (спостережливість, самоконтроль, відповідальність), навички роботи в групі; сприяти зниженню ризику побутового травмування, шахрайства, пограбувань; виховувати мотиваційну основу збереження здоров’я.
УРОК 22 ЯКЩО ВИНИКЛА ПОЖЕЖА
Пожежна безпека. Умови і причини виникнення пожеж. Принципи запобігання та гасіння пожеж
Мета: розширювати й систематизувати знання учнів про умови виникнення пожежі; навчати правил безпечної поведінки під час пожежі; розвивати навички застосування простих способів індивідуального захисту; виховувати бережливе ставлення до свого життя.
УРОК 21 ПРО ТУБЕРКУЛЬЗ ТА ВІЛ-ІНФЕКЦІЮ
Соціальна небезпека інфекційних захворювань
Мета: розширювати знання учнів про інфекційні захворювання (туберкульоз, ВІЛ/СНІД); ознайомити зі шляхами передачі та методами захисту від цих інфекцій; розвивати навички активного слухання, уміння виділяти головне, аналізувати; виховувати відповідальне ставлення до свого здоров’я.
урок 19 ВЗАЄМОДІЯ ЧЛЕНІВ РОДИНИ
Мета: обґрунтувати необхідність поваги, довіри до старших; відпрацьовувати навички спілкування з дорослими (батьками, учителями); розвивати навички роботи в групах, уміння долати сором’язливість; виховувати усвідомлення родинних цінностей і довірливих стосунків.
середа, 24 лютого 2021 р.
УРОК 20 В ЕКСТРИМАЛЬНІЙ СИТУАЦІЇ.
Мета: формувати уявлення про чинники виникнення стресу та чинники виживання в екстремальних ситуаціях, вчити аналізувати вплив мислення на поведінку в екстремальних ситуаціях; розвивати навички позитивного мислення; виховувати мотиваційні основи до зміцнення психічної та духовної складової здоров’я.
УРОК 32.. ПІДСУМКОВО-УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНИЙ УРОК. САМООЦІНКА ЗДОРОВ’Я
Мета: вчити зменшувати ризики повсякденної життєдіяльності шляхом пріоритетного ставлення до принципів здорового способу життя; розвивати здоров’язбережувальні компетенції, уміння адекватно оцінювати свої здібності, навички самоусвідомлення та самооцінки; сприяти вихованню активної позиції щодо зміцнення та збереження здоров’я, виховувати потребу в самовихованні, саморозвитку.
УРОК 31. ТУБЕРКУЛЬЗ І ВІЛ.
Мета: ознайомити з ознаками, умовами інфікування і розвитку туберкульозу, формами протікання захворювання; формувати уявлення про протитуберкульозні заходи на державному і особистому рівнях; розвивати навички узагальнення знань, аналізу та порівняння; виховувати ціннісне ставлення до життя і здоров’я.
УРОК 30. ВІЛ/СНІД І ПРАВА ЛЮДИНИ.
Причини і наслідки
стигматизації і дискримінації. Законодавство України у сфері протидії епідемії
ВІЛ-інфекці
Мета: систематизувати знання учнів про особливості поширення ВІЛ-інфекції в Україні і світі, ознайомити з причинами і наслідками стигматизації і дискримінації, положеннями законодавства України у сфері протидії епідемії ВІЛ -інфекції; розвивати навички оцінки ризиків ВІЛ-інфікування у різних ситуаціях, уміння розрізняти прояви дискримінації, зокрема щодо ВІЛ -інфікованих і хворих на СНІД людей; виховувати впевненість у поведінкових реакціях, негативне ставлення до виявів стигми і дискримінації людей, які живуть із ВІЛ .
УРОК 29. НАРКОТИКИ І ВІЛ.
Мета: сформувати в школярів поняття про те, як наркоманія пов'язана з ВІЛ-інфікуванням. Пригадати базову інформацію про ВІЛ та СНІД. Проаналізувати особливості поширення ВІЛ-інфекцій серед молоді в Україні.
УРОК 28 НІ - НАРКОТИКАМ.
Профілактика та зниження наркозалежності серед підлітків
Мета: сприяти пропаганді здорового способу життя; виховувати
здорове
молоде
покоління; пояснити дію наркотиків на організм людини.
Вчитель: Головні цінності
суспільства – життя і здоров’я людини
За оцінками незалежних експертів кількість наркозалежних в Україні — 1,5-2 мільйона осіб, що в десятки разів перевищує різні офіційні цифри. У 2016 р. МВС констатувало, що кожен із семи тяжких злочинів вчинено у сфері обігу наркотиків.
УРОК 27. НАРКОТИЧНА ЗАЛЕЖНІСТЬ.
Мета: сформувати в школярів поняття про наркотики, наркотичну залежність; розглянути, які соціальні чинники впливають на залучення молодих людей; виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я, обачність, твердість характеру.
Базові поняття та терміни: фізична залежність, наркотична залежність
УРОК 26 ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ НАРКОТИКІВ.
Ознаки і механізми виникнення
залежності. Положення кримінального законодавства у сфері боротьби з поширенням
наркотиків. Протидія залученню до вживання наркотиків
Мета: поглиблювати знання учнів про наркотичну залежність, ознаки і механізми її виникнення; ознайомити зі змістом статей Кримінального кодексу України про відповідальність за злочини, пов’язані зі зберіганням та розповсюдженням наркотиків; сприяти формуванню навичок розпізнавання психологічних прийомів залучення до вживання наркотиків; розвивати вміння відмовлятися від пропозиції вжити наркотики, навички поведінки в умовах тиску, погроз; виховувати потребу в самоконтролі.
УРОК 25. ХВОРОБИ ЦІВІЛІЗАЦІЇ І РЕКЛАМА.
Соціальні чинники ризику «хвороб цивілізації.
Мета: поглиблювати знання учнів про «хвороби
цивілізації», ознайомити із соціальними чинниками ризику їх виникнення та
поширення; розвивати життєві навички, що сприяють соціальному здоров’ю;
виховувати мотиваційні основи збереження і зміцнення здоров’я.
УРОК 24. ВПЛИВИ НАЙБЛИЖЧОГО ОТОЧЕННЯ.
Найближче оточення дитини. Вплив
родини і друзів. Принципи формування міжособистісних стосункіВ
Мета: ознайомити із принципами формування міжособистісних стосунків у найближчому оточенні, вчити налагоджувати партнерські стосунки з родиною і друзями; розвивати навички ефективного спілкування; виховувати прагнення до особистісного самовдосконалення та саморозвитку.
УРОК 23. СОЦІАЛЬНІ ЧИННИКИ ЗДОРОВ'Я
Соціальна безпека населеного пункту. Держава на захисті прав дитини. Клініки, дружні для молоді
Мета: дати уявлення про соціальні чинники здоров’я, ознайомити з ознаками
безпечного і небезпечного соціального середовища, поняттям «клініка, дружня для
молоді»; вчити розпізнавати позитивні й негативні впливи соціального оточення;
розвивати аналітичне мислення, навички впевненої поведінки; виховувати
рішучість, упевненість у власних можливостях.
УРОК 22 КОНФЛІКТИ І ЗДОРОВ'Я
Причини виникнення і стадії розвитку конфліктів. Розпалювання конфліктів. Способи конструктивного розв’язання конфліктів. Узагальнення знань (розділ 3).
Мета: поглиблювати знання учнів про конфлікти, причини їх виникнення та стадії розвитку; систематизувати уявлення про способи та етапи конструктивного розв’язання конфліктів; розвивати навички ефективного спілкування, розв’язання конфліктів; виховувати прагнення розв’язувати конфлікти поглядів на основі толерантності, вирішувати конфлікти інтересів за допомогою конструктивних переговорів.
УРОК 21. КЕРУВАННЯ СТРЕСАМИ. ЕФЕКТ САМОПІДТРИМКИ СТРЕСУ. ХРОНІЧНИЙ СТРЕС І ЗДОРОВ’Я.
Мета: ознайомити з поняттями «ефект самопідтримки стресу», «хронічний стрес», дати уявлення про способи керування стресами; розвивати потребу в самопізнанні та всебічному самовдосконаленні; виховувати усвідомлення переваг для здоров’я ситуацій уникнення негативних стресових ситуацій.
УРОК 35 ТЕМА: УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНИЙ УРОК ЗА РІК
Мета: узагальнити знання, уміння і навички, набуті в процесі вивчення курсу «Основи здоров’я»; розвивати пильність, швидкість реакції, уміння спілкуватися; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
УРОК 34 ТЕМА. ПЕРША ДОПОМОГА В РАЗІ ДТП
Мета: учити учнів надавати допомогу постраждалому в разі дтп; розвивати вміння визначати рівень ризику в повсякденному житті та приймати рішення з метою його усунення; виховувати обережність та обачливість.
понеділок, 22 лютого 2021 р.
УРОК 33 ЯК ДОПОМОГТИ ПОТЕРПІЛОМУ
Урок 33 Тема: ЯК ДОПОМОГТИ ПОТЕРПІЛОМУ. Перша
допомога в разі ураження електричним струмом, Попадання хімічних речовин на
шкіру, отруєння.
Мета уроку: учити надавати допомогу постраждалому у разі ураження електричним струмом, потрапляння на тіло людини хімічної речовини; ознайомити із ознаками отруєння та способами їх виявлення; прищеплювати бажання прийти на допомогу людям, коли вони її потребують; розвивати вміння чуйно, милосердно ставитися до хворих, підтримувати їх; виховувати відповідальність, рішучість, доброту.
УРОК 32 ДО КОГО ЗВЕРТАТИСЯ ПО ДОПОМОГУ
Мета: ознайомити з видами екстремальних ситуацій, учити учнів складати повідомлення для рятувальних служб; розвивати навички поведінки в екстремальних ситуаціях; виховувати бажання дотримувати заходів безпеки.
УРОК 31 БЕЗПЕКА РУХУ ВЕЛОСЕПЕДИСТА
Мета: ознайомити з правилами дорожнього руху для велосипедистів, правилами перевезення вантажу та виконання маневрів; формувати поняття про дтп, пов’язані з пересуванням на велосипеді; учити сумлінно виконувати обов’язки учасника дорожнього руху, зокрема під час їзди на велосипеді; розвивати здоров’язбережувальні життєві навички, виховувати відповідальне ставлення до обов’язків велосипедиста.
УРОК 30 ТИ ВЕЛОСЕПЕДИСТ
Елементи конструкції велосипеда, що впливають на безпеку руху. Одяг для велосипедиста. Засоби безпеки велосипедиста
Мета: ознайомити учнів із важливими елементами конструкції велосипеда, перевагами і недоліками цього виду транспорту; розвивати увагу та швидкість реакції; виховувати відповідальне ставлення до обов’язків велосипедиста.
УРОК 28 ЯК ПОВОДИТИСЯ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ
Мета: дати уявлення про засоби пожежогасіння, учити запобігати виникненню пожежі; розвивати навички вправних дій у зоні невеликої пожежі; виховувати організованість, упевненість у власних силах.
УРОК 27 ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ТВОЄЇ ОСЕЛІ
Мета: розглянути правила поведінки під час пожеж, розвивати вміння аналізувати їх причини; учити запобігати виникненню пожеж, вправно діяти в зоні пожежі; виховувати організованість, упевненість у власних силах.
УРОК 26 БЕЗПЕКА ТВОГО ДОМУ
Мета: ознайомити учнів із правилами користування газовими приладами, електроприладами, водогоном, тепловими мережами; відпрацювати порядок дій у разі потрапляння в небезпечну ситуацію; розвивати навички безпечного користування побутовими приладами й комунікаційними мережами; виховувати спостережливість та уважність.
УРОК 25 ПІДЛІТКОВІ КОМПАНІЇ
Урок25 Тема. Стосунки з однолітками
Підліткові компанії.
Ознаки дружніх, недружніх і небезпечних компаній
Мета: розглянути ознаки дружніх, недружніх компаній; розвивати вміння дітей спілкуватися і підтримувати товариські стосунки в класі, між хлопчиками й дівчатками, у школі з однолітками; розвивати комунікативну компетентність; виховувати тактовне ставлення одне до одного.
УРОК 24 ТЕМА. ЯК ВЛАДНАТИ КОНФЛІКТ
Мета: ознайомити учнів із прийомами конструктивного розв’язання конфліктів; пояснити значення терміна «конфліктоген», навести приклади конфліктогенів; розвивати навички самоконтролю, уміння аналізувати й розв’язувати конфліктні ситуації; виховувати толерантне ставлення до інших людей.
УРОК 23 ВИДИ І НАСЛІДКИ КОНФЛІКТІВ
ТЕМА. КОНФЛІКТИ ЗДОРОВ’Я
Поняття конфлікту. Види і способи розв’язання конфліктів
Мета: формувати поняття «конфлікт» і «конфліктна ситуація»; ознайомити з причинами виникнення конфліктів, їх видами, стадіями розвитку, способами запобігання; розвивати навички контролю за власною поведінкою, уникати провокаційних дій із боку інших людей; виховувати стриманість, толерантність.
УРОК 22 СТОСУНКИ І ЗДОРОВ'Я
Мета: формувати в учнів поняття про стосунки людей і типи стосунків у сім'ї; пояснити необхідність конструктивного розв'язання конфліктів; розглянути необхідність толерантного ставлення до чужих поглядів і переконань; порівняти правила спілкування з однокласниками, старшими і членами сім'ї; розвивати вміння вибирати належний тип стосунків із членами родини, однокласниками, друзями, учителями; виховувати толерантне ставлення до оточуючих людей.
УРОК 21 НАВИЧКИ СПІЛКУВАННЯ
У цьому параграфі ти:
□ оціниш рівень своєї упевненості у спілкуванні з незнайомими людьми;
□ потренуєшся долати сором'язливість;
□ прочитаєш поради психологів, як поводитись у незнайомій компанії;
□ оціниш роль навичок у спілкуванні.
пʼятниця, 5 лютого 2021 р.
Фізика «Внутрішня енергія. Два способи змінення внутрішньої енергії тіла». 12.02.2021
1. Внутрішня енергія і способи її зміни
УРОК 18 Чому емоції впливають на наше здоров'я? Психологічна рівновага і здоров'я
§18. ОЗНАКИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РІВНОВАГИ і здоров'я
Дізнаєшся про ознаки психологічної рівноваги; як сформувати адекватну самооцінку; як адекватно реагувати на критику
четвер, 4 лютого 2021 р.
Хімія «Будова електронних оболонок атомів хімічних елементів №1-20. Стан електронів у атомі. Електронні орбіталі». 05.02.21
1.7. Будова електронних оболонок атомів
Електронна оболонка – це сукупність електронів, що рухаються в атомі навколо ядра по певних орбіталях.Простір навколо ядра, в якому найімвірніше перебування електрона називають орбіталлю.
Біологія «Значення дихання. Система органів дихання. Газообмін у легенях і тканинах. Дихальні рухи» 05.02.2021:
Дихання. Будова і функції органів дихання
1. Загальні уявлення про процес дихання та його значення
Загальні уявлення про процес дихання людини та його значення для функціонування організму. Дихання - невід'ємна ознака життя. Ми дихаємо постійно з моменту народження і до самої смерті, дихаємо вдень і вночі під час сну, дихаємо, коли здорові і коли хворі.