пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

03,12,21 МИСТЕЦТВО  Основні елементи художньо-образної мови театрального мистецтва. Театральні професії (актор, режисер та ін.). Хореографія  вид сценічного мистецтва.

 


Театр (грец. - місце для видовища, потім - видовище, дивлюся, бачу) - один із напрямків мистецтва, у якому думки, емоції автора передаються візуально глядачеві або групі глядачів за допомогою актора або групи акторів. Інше визначення слова таке: театр — це вид мистецтва, засобом виразності якого є сценічне дійство, що виникає в процесі гри актора перед публікою.

03,12,21 ФІЗИКА Сила струму. Амперметр. Електрична напруга. Вольтметр.


 У попередніх темах було зроблено висновок, що напрямлений рух заряджених частинок (тобто електричний струм) можливий завдяки дії на ці частинки сили з боку електричного поля. Із курсу фізики 7 класу відомо, якщо тіло рухається під дією певної сили і напрям руху тіла збігається з напрямом дії цієї сили, то сила виконує роботу. Отже, коли в певній ділянці кола існує струм, то електричне поле виконує роботу. Цю роботу прийнято називати роботою струму.

02,12,21 ІНФОРМАТИКА Встановлення параметрів сторінки. Друкування електронної таблиці. Шаблони таблиць.


 

02.12.21 БІОЛОГІЯ Слухова сенсорна система. Вухо. Захист слуху. Сенсорні системи смаку, нюху, рівноваги, руху, дотику, температури, болю.


Смакова і нюхова сенсорні системи. Сенсорними стимулами смакового й нюхового аналізаторів є молекули багатьох речовин, а хеморецептори, що їх уловлюють, беруть участь у перетворенні сенсорних сигналів на нервові імпульси. Унаслідок обробки цієї інформації в центральних відділах нюхового та смакового аналізаторів виникають відчуття запаху і смаку.

четвер, 25 листопада 2021 р.

29.11.21 МИСТЕЦТВО Героїчні та патріотичні образи. Образ танцю. Значення реальних образів та подій у втіленні образу. Героїчність творчості Л.Бетховена. Визначення понять музичний образ, увертюра, патріотичний образ

 


Героїчні та патріотичні образи

Німецький  композитор,  сучасник  Французької  революції, музика  якого  насичена  ідеями  боротьби, героїзму, віри, протистояння… Чи  здогадалися  ви.  Про  якого  композитора  йтиметься  сьогодні  на  уроці?

29.11.21 Особливості обміну речовин гетеротрофного організму. Живлення і травлення. Різноманітність травних систем.

 


§ 28. ОСОБЛИВОСТІ ОБМІНУ РЕЧОВИ

вівторок, 23 листопада 2021 р.

24.11.21 - ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ "Становлення середньовічної Європи. Падіння Західної Римської імперії. Варвари. Велике переселення народів. Держава франків. Імперія Карла Великого та її поділ. Феодальна роздробленість. Культура Західної Європи у період раннього Середньовіччя."

Перші середньовічні держави

Свобода є природна здатність кожного робити що завгодно, якщо це не заборонено силою або правом.

Юстиніан І (527-565), візантійський імператор, полководець і реформатор

Голос народу — голос Божий

Алкуїн (735-804), чернець, учений, педагог

Кожний народ вирізняється в розвитку якоїсь науки або практики.

Аль-Біруні (973-1048), хорезмський учений-енциклопедист

§ 3. Становлення середньовічної Європи

1. ВЕЛИКЕ ПЕРЕСЕЛЕННЯ НАРОДІВ

24.11.21 ІНФОРМАТИКА Алгоритми з повторенням та розгалуженням.

 


Алгоритм – це запис скінченої послідовності вказівок, що визначає, які дії і в якому порядку потрібно виконати для досягнення певної мети.

понеділок, 15 листопада 2021 р.

19.11.21 МИСТЕЦТВО: Музика вокальна, інструментальна, театральна.  Музичні жанри і форми  вокальні (пісня, романс, гімн), хорові (кантата, ораторія), камерно-інструментальні (соната, сюїта, квартет тощо), симфонічні (симфонія, увертюра, концерт), музично-театральні (опера, балет, оперета, мюзикл). Напрями музики масових жанрів (джаз, диско, поп, рок).

 


Жанрова палітра музичного мистецтва. Напрями музики масових жанрів

 Сьогодні ми поміркуємо про музичне мистецтво, його жанрову палітру та основні напрямки. Музичне мистецтво сприймається  емоційно, викликає бажання замислитися над таємницями творчості, над могутньою силою впливу музики на людину, над її роллю в нашому житті. Під час прослуховування музичного твору ми домислюємо почуте, виникають  певні асоціації (музика сумна, весела, швидка, повільна т.ін.) які людина зв’язує зі своїм життям, своїми переживаннями та спогадами. Якщо ми кажемо, що ми зрозуміли музичний образ твору, це може означати, що ми зрозуміли його задум, почуття автора, його музичну ідею, використання інструментальної палітри.

19.11.21 ФІЗИКА: Безпека людини під час роботи з електричними приладами й пристроями. Джерела електричного струму. Електричне коло та його основні елементи.

 


1. Коротке замикання. Виконуючи роботи з електричним струмом, необхідно пам’ятати, що струм, проходячи крізь тіло людини, може бути небезпечним для здоров’я. Тому слід суворо дотримуватись правил техніки безпеки. Необхідно враховувати, що кожне електричне коло розраховане на певну силу струму. Тому кожне електричне коло слід захистити від надмірного зростання сили струму в ньому.

18.11.21 ІНФОРМАТИКА: Складання алгоритмів опрацювання величин у навчальному середовищі програмування, їх налагодження і виконання Розв’язування задач методом їх розбиття на підзадачі Практична робота 3. Складання та виконання алгоритмів опрацювання величин за допомогою методу розбиття задачі на підзадачі в навчальному середовищі програмування


 Метод розбиття задачі на підзадачі використовують для вирішення складних задач. Наприклад, при проектуванні літака, головний конструктор розробляє літак в цілому, одні конструктори проектують двигун, другі — фюзеляж, треті — крило, четверті — шасі, п’яті — прилади тощо. Таким чином, завдання проектування літака розбивають на підзадачі — проектування окремих частин літака.

18.11.21 БІОЛОГІЯ: Загальна характеристика сенсорних систем. Будова аналізаторів. Зорова сенсорна система. Око. Захист зору.


Яким багатим є світ кольорів, звуків та запахів. Складні та різноманітні процеси, що відбуваються в організмі людини, допо­магають їй поринути у цей світ, насолоджуватися життям. Першими сприймають навколишнє середовище закінчення чутливих нервів — рецептори. Саме в них енергія зовнішнього світу, перетворюється і виникає нервовий імпульс. Рецептори розміщують­ся у спеціалізованих органах чуттів. На 1 см2 шкіри міститься від 200 до 400 чутливих закінчень, а загалом на поверхні тіла — до 8 млн. У всіх внутрішніх органах - біля мільярди рецепторів.

неділя, 14 листопада 2021 р.

01.12.21 історія УКРАЇНИ «Князювання Ігоря. Реформи княгині Ольги. Святослав Хоробрий. «Іду на Ви…»

 


Правління князя Ігоря та княгині Ольги

15.11.21 Трудове навчання «Зберігання і сушка деревини"


  • 1. Пригадай, які властивості конструкційних матеріалів тобі відомі.
  • 2. Чи потрібно враховувати властивості деревини під час виготовлення виробів?

15.11.21 БІОЛОГІЯ «Членистоногі: Комахи. Молюски. Паразитичні безхребетні тварини. Риби. Амфібії. Ссавці»,


 

неділя, 7 листопада 2021 р.

12.11.21.ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ: Виготовлення виробів із деревини різьбленням

 


Для чого оздоблюють вироби з деревини

Естетичний вигляд готового виробу з деревини має велике значення, адже така річ є привабливішою і конкурентоспроможною на ринку. Тому, перш ніж виготовити дерев’яні вироби, добре обмірковують не лише їх форму і конструкцію, а й колір та спосіб оздоблення.

12.11.21 ГЕОГРАФІЯ: Тваринний світ України. Різноманітність тваринного світу. Закономірності поширення тваринного світу в Україні. Тварини, занесені до Червоної книги України. Вплив людини на тваринний світ. Тваринні ресурси України, заходи з їх відтворення й охорони. Тваринний світ своєї місцевості.

Сьогодні ми маємо нагоду з’ясувати, наскільки багатий та різноманітний тваринний світ України. Тваринний світ України — найбільш непомітна складова її природних багатств. Але від цього він не стає менш важливим для існування природи взагалі, адже на­віть від маленької комашки можна провести ланцюжок залежно­сті до рослин, а від них — до ґрунтів, кліматичних особливостей, водних запасів, геологічних процесів і, врешті-решт, до існування власне людини.

 

11.11.21 ОСНОВИ ЗДОРОВЯ: Складові особистої гігієни. Гігієнічні процедури. Біологічні ритми і здоров’я. Значення сну в юнацькому віці.


 На цьому уроці ви дізнаєтеся:

  • про основні складові особистої гігієни;
  • про правила особистої гігієни;
  • про гігієнічні процедури.

11.11.21. ХІМІЯ Фізичні властивості основ. Хімічні властивості лугів: дія на індикатори, взаємодія з кислотами, кислотними оксидами, солями.

 Хімічні властивості гідроксидів металів багато в чому залежать від того, до якої групи вони належать — до лугів чи до нерозчинних основ.


10.11.21 ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ...Історія середніх віків – важливий етап історії людства. Хронологічні межі та періодизація історії середніх віків.

 


1. Поняття «Історія Середніх віків»

08.11.21 географія Африка. Австралія та Океанія.

 

Африка - другий після Євразії за площею материк Землі. Площа континенту з островами становить понад 30 млн. кв. км, чисельність населення - близько 600 млн. чоловік. Протяжність Африки з півночі на південь - близько 8 тисяч кілометрів, із заходу на схід – 7,5 тисяч кілометрів. Даний континент розташований симетрично відносно екватора, практично повністю знаходиться між тропіками.

середа, 3 листопада 2021 р.

05.11.21 МИСТЕЦТВО: Художня фотографія. Комп’ютерна графіка. Художні можливості та застосування в культурі.

 Фотомистецтво полягає у створенні художньої фотографії, що, з одного боку, свідчить про його приналежність до пластичних мистецтв, з іншого - до так званих "технічних".

 


У часи зародження фотографії побутувала думка, що мистецтвом може бути лише рукотворний твір. Зображення дійсності, отримане за допомогою технічних методів, не могло навіть претендувати на подібний статус. І хоча вже перші фотографи, які тяжіли до художності зображення, виявляли неаби-яку композиційну винахідливість у відображенні реальності, фотографію тривалий час не включали до кола мистецтв.

05.11.21 ФІЗИКА: Природа електричного струму в розчинах і розплавах електролітів. Закон Фарадея для електролізу. Електричний струм у газах.


 

Природа електричного струму в розчинах і розплавах електролітів

Електроліти - це розчини кислот, лугів і солей, які хімічно розкладаються при проходженні через них постійного електричного струму.

 

04.11.21 ІНФОРМАТИКА: Алгоритми опрацювання величин. Поняття мови програмування. Складові мови програмування Практична робота 2. Складання та виконання алгоритмів з використанням величин логічного типу в навчальному середовищі програмування.


 

Метод розбиття задачі на підзадачі використовують для вирішення складних задач. Наприклад, при проектуванні літака, головний конструктор розробляє літак в цілому, одні конструктори проектують двигун, другі — фюзеляж, треті — крило, четверті — шасі, п’яті — прилади тощо. Таким чином, завдання проектування літака розбивають на підзадачі — проектування окремих частин літака.




У програмуванні метод розбиття задачі на підзадачі виправдовує себе:

04.11.21 БІОЛОГІЯ: Спинний мозок. Головний мозок. Вегетативна нервова система Профілактика захворювань нервової системи.


 Яка будова спинного мозку? Спинний мозок розташований у каналі хребта, утвореному дугами хребців. Він має вигляд довгої трубки. У дорослої людини спинний мозок завдовжки 41-45 см і приблизно 1 см завтовшки. Його маса становить усього 30-32 г. Спинний мозок має два потовщення: шийне і поперекове. Ці ділянки відповідають виходу нервів, які прямують до верхніх і нижніх кінцівок.