1. Агрегатний стан речовини — наслідок розташування, теплового руху та взаємодії атомів і молекул.
У природі більшість речовин можуть існувати у трьох станах - твердому, рідкому та газоподібному. Ці стани речовини називаються агрегатними станами. Четвертим агрегатним станом речовини є плазма.
Давні люди, як і всі земні організми, залежали
від природи, були незахищені від багатьох несприятливих явищ. Згодом
залежність людини зменшилася: вона навчилася будувати надійні житла,
обігрівати й освітлювати їх; передбачати стихійні лиха й зменшувати їхні
наслідки. Але, поліпшуючи умови свого існування, вона створила проблеми,
значно небезпечніші, ніж примхи погоди. Небачені раніше темпи промислового
виробництва в поєднанні з недосконалістю технології й відсутністю достатньої
кількості очисних споруд привели до забруднення навколишнього середовища,
появи екологічних проблем.
«Землею-годувальницею» називають ґрунт. Саме завдяки йому існує і розвивається людська цивілізація, завдяки його родючості розвиваються рослини, які дають людям продукти харчування, корм для тварин, сировину для різних галузей промисловості. У ґрунті, як у дзеркалі, відбиваються різноманітні зв'язки природи.
Мета:ознайомити з умовами успішного навчання, сприяти формуванню навичок активізації своїх інтелектуальних здібностей; розвивати вміння вчитися, зосереджуватися на досягненні мети.
10 умов успішного навчання
1.Дотримання режиму дня
2. Упевненість у своїх силах
3. Розвиток сили волі
4. Уважність під час навчання
5. Намагатися осмислювати та розуміти навчальний матеріал
Будова атома: ядро і електронна оболонка. Склад атомних ядер.Протонне число. Нуклонне число.
У науці довго панувала думка, що атоми — найменші частинки речовини і не містять інших, простіших складових частинок. Тому вони неподільні і не можуть перетворюватися на інші атоми. Проте наприкінці XIX ст.фізики експериментально підтвердили складність будови атома. Відкриття рентгенівських променів (1895), явища радіоактивності (1896), електрона (1897) спричинили революцію в природознавстві, зокрема сприяли перегляду уявлень про структуру і властивості речовини, оскільки атом виявився складним утворенням. Саме відкриття радіоактивності відіграло велику роль у встановленні складної природи атома і розкритті його структури.
Дуже часто підлітки не особливо задумуються про своє харчування і вживають не найкращу для них їжу. Ось декілька порад, як задовільнити потреби зростаючого організму.
Ключові моменти
Підлітки потребують додаткових поживних речовин для підтримки росту кісток, гормональних змін і розвитку органів і тканин, включаючи мозок.
Підлітки завжди повинні снідати і обмежувати нездорову їжу, солодкі газовані напої та перекуси на ходу.
Здорове харчування та фізична активність можуть допомогти знизити ризик ожиріння.
Історичні відомості про спроби класифiкації хiмічних елементів. Поняття про лужні, інертні елементи, галогени
У 60-х XIX століття було відомо 63 хімічних елементи. До їх числа входили такі відомі здавна елементи, як Аурум, Аргентум, Оксиген, Гідроген, Сульфур та інші. Перші спроби класифікації хімічних елементів були засновані на різко виражених протилежних властивостях простих речовин, утворених хімічними елементами, – металів і неметалів.
Варто пригадати. Що таке сегменти, кутикула, псевдоподії?
Атлантичний мечохвіст
Нині відомо приблизно 2 млн видів членистоногих (в Україні - понад 45 тис), тобто в десятки разів більше, ніж усіх інших типах тварин, узятих разом. Розміри членистоногих коливаються від часток міліметра (деякі ракоподібні, кліщі та комахи) до десятків сантиметрів і навіть більше (наприклад, довжина тіла омара може сягати до 70 см, а розмах ніг японського краба - до 4 м).
Середовища мешкання.Мабуть, не існує таких місць, які б не заселили членистоногі. Це й різноманітні ділянки суходолу, усі типи водойм, ґрунт, організми інших істот. Вони повзають по землі чи рослинах, літають, плавають або прокладають ходи у ґрунті. Членистоногі - це єдина група безхребетних тварин, представники якої набули здатності до активного польоту. Що об'єднує всіх членистоногих тварин?
Природні ресурси — це частина природного або географічного середовища, сукупність природних умов життя та господарської діяльності людей. Це компоненти та сили природи, які використовують або можуть бути використані у майбутньому як засоби виробництва або предмети споживання для задоволення різноманітних безмежних потреб суспільства та підвищення якості життя людей. Розподіл і концентрація природних ресурсів, які належать до компонентів природи, визначаються на Землі певними природними закономірностями.
Для роботи електроприладів потрібний електричний струм. Деякі з них, наприклад ліхтарики, електронні годинники, аудіоплеєри, радіоприймачі та телефони, використовують електроенергію гальванічних елементів, батарей гальванічних елементів або акумуляторів. Інші, наприклад лампи, холодильники, телевізори, пилососи, працюють від електромережі, тобто одержують електроенергію по проводах від електростанції.