четвер, 23 грудня 2021 р.

24.12.21 ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ Презентація та оцінка результатів проектної діяльності

 


24.12.21 ГЕОГРАФІЯ Гірські ландшафти Українських Карпат і Кримських гір, особливості їх зміни з висотою, використання та охорона. Природні умови і ресурси Чорного та Азовського морів, проблеми їх раціонального використання.


    Українські Карпати — природна перлина на тлі ландшафтного різноманіття України. Це край казкової краси гірських пейзажів, щедро вмитий кришталевою водою цілющих джерел та зігрітий любов’ю його жителів.

неділя, 12 грудня 2021 р.

17.12.21 МИСТЕЦТВО  Екранні мистецтва: кіно, відео. Телебачення як мистецтво і засіб комунікації. Художні засоби кінематографу. Видатні режисери світового кіно. Види кіно: ігрове, анімаційне, документальне. Жанри кінематографу. Відеокліп.

 

Ø


Що таке «синтез мистецтв»?

Ø Де можна бачити поєднання мистецтв?

Ø Як називаються мистецтва в яких відбувається поєднання різних видів мистецтв?

Ø Назвіть мистецтва, які називають синтетичними.

17.12.21 ФІЗИКА Електричний опір. Залежність опору провідника від його довжини, площі перерізу та матеріалу. Реостати.

 

Ми встановили, що дія електричного поля характеризується фізичною величиною «напругою». Але в різних провідниках одна й та сама дія електричного поля (напруги) приводитиме до різної сили струму.

15.12.21 ІСТОРІЯ УКРАЇНИ Суспільно-політичний устрій Київської держави другої половини ІХ-ХІІ століть. Побут і повсякденне життя мешканців Київської держави. Розвиток ремесел

1.   Політичний устрій. Наприкінці X — у першій половині XI ст. формою державного правління Київської Русі стала централізована монархія.

13.12.21 ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ Геометричне різьблення по дереву. Токарні роботи.

 Оздоблення виробів геометричним різьбленням

13/12/21 БІОЛОГІЯ Дихання та газообмін у тварин. Органи дихання, їх різноманітність та функції. Транспорт речовин у тварин.


 Дихання — сукупність процесів, що забезпечують надходження до організму кисню, використання його організмом, а також виведення з організму вуглекислого газу та деяких інших сполук, які є кінцевими продуктами обміну речовин. Це одна з основних життєвих функцій організму. У процесі дихання хімічна енергія, що міститься в поживних речовинах, вивільняється та перетворюється на енергію, необхідну для життєдіяльності організму. Процес дихання у більшості організмів забезпечується спеціалізованими органами дихання.

четвер, 9 грудня 2021 р.

16.12.21.ІНФОРМАТИКА Обчислювальні алгоритми в середовищі табличного процесора. Практична робота 4. Розв’язування задач на обчислення. Обчислювальні алгоритми в середовищі табличного процесора


 Актуалізація опорних знань

16.12.21 Поняття про вищу нервову діяльність та її основні типи. Умовні та безумовні рефлекси. Інстинкти. Мова. Навчання та пам’ять. Мислення та свідомість.Сон. Біоритми.

 


Умови середовища, у якому живе та діє людина, визначають її поведінку. Цю поведінку розглядають як своєрідну активність людини, прояв життєдіяльності організму, спосіб, у який людина пристосовується до свого оточення.

10.12.21 ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ Оздоблення виробів з деревини технікою геометричного різьблення

 


§ 17. Оздоблення виробів геометричним різьбленням

  • 1. Які підготовчі технологічні операції виконують перед різьбленням?
  • 2. У яких напрямках стосовно волокон деревини виконують різьблення?

10.12.21 ГЕОГРАФІЯ Природні зони України: мішаних лісів, широколистих лісів, лісостепова, степова. Використання та охорона рівнинних ландшафтів.



Географічне положення. Зони мішаних і широколистих лісів лежать у північній і західній частинах України і належать до Східноєвропейської фізико-географічної країни (мал. 89). Природна зона мішаних лісів охоплює більші частини Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської областей, а також північну частину Сумської області. Її південна межа проходить поблизу таких населених пунктів: Луцьк -Рівне - Житомир - Київ - Ніжин - Глухів.

09.12.21. основи здоров'я Самореалізація особистості Самореалізація у підлітковому та юнацькому віці. Складові самореалізації. Самопізнання і формування особистості.

 



Самореалізація
 – це здатність людини пізнати себе і здійснити своє покликання. Кожна людина має потребу у самореалізації, однак не всі усвідомлюють ї ї значення. Автор теорії потреб А. Маслоу вважав, що люди часто відмовляються від можливостей самореалізації й тому не такі щасливі, якими могли б бути, адже якість нашого життя безпосередньо пов'язана із задоволенням вищих потреб, у тому числі й потреби у самореалізації.

середа, 8 грудня 2021 р.

09.12.21 ХІМІЯ Фізичні властивості кислот. Хімічні властивості кислот: дія на індикатори, взаємодія з металами, основними оксидами, основами, солями.


Багато кислот є безбарвними рідинами, наприклад, сульфатна H2SO4, нітратна HNO3, хлоридна HCl, деякі є твердими речовинами, наприклад, ортофосфатна H3PO4, метафосфатна HPO3, боратна H3BO3. Майже всі кислоти розчинні у воді, крім силікатної H2SiO3. Усі кислоти в індивідуальному стані мають молекулярну будову. Зі своєго життєвого досвіду вам відомо, що багато продуктів харчування мають кислий смак. Його надають продуктам кислоти: лимонам — лимонна кислота, яблукам — яблучна, щавлю — щавлева. Усі ці кислоти належать до органічних кислот.