середа, 3 березня 2021 р.
19.03.21 хімія Поняття про радіус атома. Періодична система хімічних елементів з позиції теорії будови атома.
Якщо на зовнішньому енергетичному рівні міститься максимально можлива для цього рівня кількість електронів, то він називається завершеним і є найбільш стабільним. Атоми інертних елементів (He, Ne, Ar, Kr, Xe) мають завершені енергетичні рівні і тому за звичайних умов не вступають у хімічні реакції (за винятком Ксенону). У атомів всіх інших елементів зовнішні енергетичні рівні незавершені. У атомів металічних елементів на останньому енергетичному рівні міститься від 1 до 3 електронів. Ці елементи легко віддають електрони зовнішнього рівня, які слабко зв’язані з ядром.
05.03.21 хімія Електронні та графічні електронні формули атомів хімічних елементів № 1-20.
1. Будова електронних оболонок атомів
21.05.21біологія Значення і будова шкіри. Терморегуляція.
Функції шкіри. Шкіра є одним з найбільших органів в організмі людини, її маса в дорослої людини сягає 5 кг, а площа — 1,5-2 м2. І це не дивує, адже вона є оболонкою, що відмежовує майже весь організм людини від зовнішнього середовища.
23.04.21 біологія Будова та функції кровоносних судин. Рух крові. Кровотечі. Серцево-судинні хвороби та їх профілактика.
Будова кровоносних судин. Кровоносні судини — порожнисті трубки різного діаметра, які пронизують усе наше тіло. За функціями їх поділяють на артерії, вени й капіляри (мал. 19.1).
19.03.21 біологія Нейрогуморальна регуляція дихальних рухів. Профілактика захворювань дихальної системи.
Пригадаймо, що у довгастому мозку є безумовно-рефлекторний центр регуляції дихання, або дихальний центр. У ньому є дві ділянки - одна керує вдихом, а друга - видихом. Це і є нервова регуляція дихання. Подразником, що спричинює збудження дихального центру, є вуглекислий газ, зокрема його концентрація у крові. Він є сигналом для гуморальної регуляції дихання.
28.05.21 географія Рельєф, тектонічна та геологічна будова, мінеральні ресурси. Форми земної поверхні. Простягання низовин, височин, гір, річкових долин. Карта «Фізична поверхня». Геологічна історія Землі. Геологічне літочислення. Геологічні ери. Карта «Тектонічна будова». Основні тектонічні структури. Зв`язок рельєфу з тектонічними структурами. Геологічна будова. Дослідження П. Тутковського. Неотектонічні рухи. Вплив геологічної будови та тектоніки на діяльність людини.
14.05.21 географія . Україна на карті годинних поясів. Міжнародна система відліку часу. Годинні пояси. Місцевий час. Поясний час. Літній час. Особливості регулювання системи відліку часу в країнах світу. Час в Україні.
Пригадайте: 1. Назвіть одиниці часу, які ви знаєте. 2. За який час Земля робить повний оберт навколо своєї осі? 3. Обчисліть, на скільки градусів повернеться Земля навколо своєї осі за 1 год; за 4 хв.
30.04.21географія Формування території України. Територіальні зміни меж України з ХХ ст. Особливості сучасного адміністративно-територіального устрою, його проблеми та шляхи вдосконалення на різних територіальних рівнях
З історії адміністративно-територіального устрою України. Адміністративно-територіальний устрій — поділ території на окремі частини — адміністративні одиниці, залежно від якого створюються і діють органи державної влади та місцевого самоврядування. Адміністративна одиниця — частина території країни, що має місцеве управління.
16.04.21 географія Географічне положення (фізико-географічне, економіко-географічне, політико-географічне). Геополітика. Державна територія України. Державні кордони, розміри території, крайні точки, географічні центри України та Європи.
Політична й економічна карти Європи були розділені т. зв. "залізною завісою" на дві великі частини - Західну Європу, країни якої розвивалися на засадах демократії і вільної ринкової економіки, та Центральну і Східну Європу, де впроваджувалася соціалістична командно-адміністративна система під впливом СРСР. Україна була складовою частиною СРСР (Союзу Радянських Соціалістичних Республік), куди входила на правах союзної республіки.