неділя, 25 жовтня 2020 р.

НАРКОТИК - ПІВКРОКУ ДО СМЕРТІ

 Наркотик зто дьявол, которьш смешивается с моей   кровью.

М. А. Булгаков

Людство протягом свого існування постійно переживало безліч проблем, боролося зі стихійними лихами. Але всі негаразди, як правило, мали свій початок і свій кінець, навіть якщо вони продовжувались багато років і навіть століть. Так, наприклад, рабство або війни, які повторювались час від часу, приносячи смерть в різні куточки нашої планети. І все ж жодне із цих лих не забирало протягом всієї історії людства стільки життів, як жага до вживання речовин, які дають людині відчуття ейфорії або викликають галюцинації. Наркотики супроводжують людство з давніх-давен і до сьогоднішнього дня. Психологи визначають, що за допомогою цих речовин людство робить спроби, на перший погляд, безкарно перетинати кордон між буттям і небуттям.

Життя доводить — хто рано починає зловживати тютюном, алкоголем, потім легко звертається до маріхуани, екстазі, "ширки" та інших сильнодіючих наркотиків. Ніхто з тих, хто починає вживати наркотики "для кайфу", не бажає втягуватися в "систему", коли вживають наркотики тільки для того, щоб попередити, або зупинити "ломку" — страшний у психологічному і фізичному вияві стан, у якому люди ладні закінчити життя самогубством, аби не страждати. Але склалася така закономірність, що майже 90% молодих людей, які починають вживати наркотики, через певну кількість прийомів опиняються в системі.

За  даними   Держкомітету  статистики України, на 01.01.2001 загальна чисельність населення в Україні становить 49 млн. 36 тис. 500 осіб, з них, за даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом, в Україні зареєстровано 75 489 хворих на наркоманію. За експертною оцінкою, серед загальної кількості наркоманів питома вага ін'єкційних споживачів становить від 80 до 85%, хоча цей показник може коливатися залежно від регіону.

Найбільшу тривогу викликає той факт, що значно "помолодшали" ті, хто вживає наркотик ін'єкційним шляхом. Як свідчать дані дослідження, перша спроба ін'єкційного наркотику припадає на 15—17 річних юнаків та дівчат.

Найбільш характерні     причини, які спонукають     до вживання

ін'єкційних                наркотиків

1. Допитливість — зацікавленість, інтерес експериментувати, прагнення


пережити гострі почуття.

2.      Наслідування, мода -— повторення дій, вчинків,    манери поведінки інших
"авторитетних" для    особистості людей, яких він обирає за зразок.

3.      Психологічні проблеми — бажання позбутися   неприємних почуттів,
емоційних станів тощо.

 

4.    Вплив друзів — бажання бути причетним до    групи однолітків чи старших за
віком, під тис ком друзів.

5.         Залежність від наркотику — неможливість   жити без наркотику, повторення
"кайфу" тощо.

6.    Сімейна дезадаптація — непорозуміння з батьками.

Перш ніж взяти   шприц            ЗАПАМ'ЯТАЙ!

ЩО потреба наркотика з'являтиметься все більш   й більш, і єдиний шлях їх добувати — крадіжка, обман, шантаж, вбивство. Це закон життя наркомана.

ЩО наркоманів уже не можна назвати нормальними людьми через те, що вони є рабами наркотиків. Убиваючи себе духовно і фізично, мучаючи близьких, крадучи скрізь, де тільки можна, — вони і створюють прибуток тим, хто розповсюджує наркотики.

ЩО   вживаючи наркотики, людина платить за   свою смерть величезні гроші (близько 50 тисяч доларів). Такий прибуток наркоман принесе наркоторгівцю за своє коротке життя, а сам помре.

ЩО ті люди, які розповсюджують наркотики —     це безжалісні люди, без совісті і честі. У них одна ціль — заробити на цьому товарі гроші. А що зілля вбиває людей — їм все одно.

ЩО вагітна жінка, вживаючи наркотик, спрямовує отруту безпосередньо в кров дитини через плаценту. І часто дитина, ще не народившись, стає наркоманом. А коли така дитина з'являється на світ, то в неї починаються "ломки", так як наркотик від матері перестає надходити.

ЩО   це шанс захворіти гепатитом, сифілісом,    СНІДом.

ЩО близько 85-90% смертей наркоманів трапляється через передозування, із яким стикаються наркомани-початківці або наркомани, які вводять розчин після вживання великої дози снодійного, транквілізаторів або алкоголю.

ЩО звістка про те, що син (донька) — наркоман, сприймається батьками як шок. Це страшенні муки для них: усвідомлювати, що діти можуть померти раніше їх самих.

ЩО незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, пересилання чи збут наркотичних та психотропних речовин або їх аналогів


карається законом шляхом позбавлення волі на термін від 3 до 8 років (ст. 307 Кримінального кодексу України).

Як допомогти дитині, котра             вживає наркотики

Не панікуйте,   не  звинувачуйте себе.

Спокійно розберіться, як діяти в такій ситуації.

Чим раніше Ви виявите проблему, тим більше шансів допомогти дитині.

Припинити вживання наркотиків можливо    наркотична залежність

лікується.

Не сперечайтеся з дитиною, коли вона у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Дочекайтеся, коли вона прийде до тями і заспокоїться, тоді поговоріть з нею. Вживання наркотиків не виправдовує неприйнятну поведінку. Якщо за певну поведінку дитину треба покарати, зробіть це незалежно від того, була вона сп'янілою чи тверезою. Виправдання стане додатковою причиною для вживання наркотиків.

Скажіть дитині, що розумієте причини, які штовхають людей до наркотиків. Цим Ви не заохочуєте пияцтво і наркоманію, а доводите, що розумієте очевидне і готові до відвертої розмови.

Спробуйте зрозуміти справжні причини, які підштовхнули дитину до наркотиків, і намагайтеся перш за-все усунути причини, а не вживання наркотиків як таких. Дайте дитині ясно зрозуміти:

хоча Вам і не подобається те, що вона робить, Ви її любите і зробите все необхідне для її здоров'я й   безпеки.

Проводьте більше часу зі своєю дитиною.

Деякі батьки вважають, що достатньо разом дивитися телевізор. Це не так— допомагайте їй робити домашні завдання, спробуйте розділити її хобі, вигадайте щось цікаве, чим ви зможете займатися разом.

Сходіть туди, де любить проводити час Ваша дитина, нехай навіть це буде прокурений бар. Спробуйте зрозуміти, чим це місце ЇЇ приваблює, і тоді Ви зможете запропонувати щось натомість. Не намагайтеся задобрити її грошима. Ви не зможете купити дитину, а наркоділки дуже люблять дітей з грошима.

Познайомтеся з її друзями. Можливо, хтось із них проти наркотиків, і Ви зможете разом впливати на Вашу дитину. Підтримуйте контакти з тими батьками, котрі також хочуть допомогти своїм дітям, які вживають наркотики.


Спробуйте встановити, що саме вживає Ваша дитина? іноді діти кажуть, що вони лише курять марихуану, а насправді можуть вживати й інші наркотики.

Дізнайтеся, які служби надають допомогу й лікування споживачам наркотиків. Коли дитина вирішить звернутися за допомогою, ви разом зможете обрати те, що їй найбільше підійде.

Звернення до психолога чи лікаря-нарколога для отримання профілактичної консультації — не дуже складна справа, але користь може принести неоціненну.

Немає коментарів:

Дописати коментар