понеділок, 17 січня 2022 р.

20.01.22. ІНФОРМАТИКА Умовне форматування. Практична робота. Використання математичних, логічних та статистичних функцій табличного процесора. Умовне форматування

 


Створіть таблицю «Магазин» за зразком.

  1. Обчисліть вартість кожного товару, використовуючи формулу й автозаповнення. У клітинку D2 введіть формулу «=B2*C2». Застосуйте автозаповнення для інших клітинок цього стовпця.
  2. Обчисліть сумарну вартість усіх товарів. У клітинку D6 введіть формулу «=SUM(D2*D5)».
  3. Обчисліть загальну кількість усіх товарів. У клітинку В6 введіть формулу «=SUM(В2*В5)».
  4. Визначте якого товару у магазині найменше. У клітинку B7 введіть формулу «=MIN(B2*B5)».
  5. Визначте який товар у магазині коштує найбільше. У клітинку С8 введіть формулу «=MAX(C2*C5)».
  6. Знайдіть середню вартість товару у магазині. У клітинку D9 введіть формулу «=СРЗНАЧ(D2*D5)».
  7. Створіть правило, за яким комірки з мінімальними значеннями будуть зафарбовані у світлий колір, а з максимальними – у темний:

мова в Excel — це два вирази, поєднані операцією відношення. Часто такі умови називають ще простими умовами.

В окремих випадках користувач стикається з необхідністю організації одночасної перевірки двох (або більше) простих умов при виконанні обчислень.

Логічна функція AND. Функція має такий синтаксис: AND(умова1; умова2; …) де умова1, умова2, … — це прості або складені умови. Сукупність цих умов виконується, якщо кожна з них виконується.

Логічна функція OR. Функція має такий синтаксис: OR(умова1; умова2; …) де умова1, умова2, … — це прості або складені умови. Сукупність цих умов виконується, якщо хоч одна з них виконується.

Логічна функція NOT. Функція має такий синтаксис: NOT(умова), де умова — це проста або складена умова. NOT(умова) виконується, якщо умова не виконується.

Умовне форматування – це надання певного формату клітинкам в залежності від їх вмісту, або від значень логічних виразів, для обчислення яких використовуються дані інших клітинок. Умовне форматування автоматично змінює формат клітинки на заданий, якщо виконується задана умова.

Завдання: у табличному процесорі створіть кросворд та налаштуйте перевірку правильності букв, які буде вписувати той, хто розгадуватиме кросворд.

Для цього:
Вибравши комірку переходимо до пункту меню «Умовне форматування» (вкладка Головна / група Стилі) – обрати правило.

У вікні вводимо букву правильної відповіді та обираємо колір.

Тепер коли у відформатовану клітинку вписати букву, то при правильній відповіді вона набуде обраного кольору. А при неправильній, колір залишиться тим самим.

Немає коментарів:

Дописати коментар