неділя, 31 жовтня 2021 р.

01.11.2021.БІОЛОГІЯ Поняття про класифікацію тварин. Різноманітність тварин. Кишковопорожнинні. Кільчасті черви.

 




Для того, щоб зорієнтуватись у великому різноманітті тварин, їх потрібно класифікувати, тобто розмістити у певному порядку, за якимись спільними ознаками.
Усі об'єкти мають поділятися на групи, які підпорядковані одна одній, тобто мають різні ранги.

01.11.21 МИСТЕЦТВО Образи музичних оповідань. Голос води. Творчість Б. Фільц. Зв’язок професійної музики з народно-пісенними джерелами. Визначення поняття новелета. Палітра і життєвий зміст музичних образів

 

Вч. Епоха музичного романтизму звернулась не лише до літературних балад, а й запозичила з літератури такий жанр, як новелета. Новелета в перекладі означає «невелике оповідання».

Німецький композитор Роберт Шуман, запозичивши з художньої літератури жанр новелети, створив під цією назвою фортепіанну п’єсу лірико-розповідного характеру (оповідання для фортепіано). Сьогодні ми познайомимось із сучасними новелетами і визначимо їх образи.

Відомості про Б. Фільц

неділя, 10 жовтня 2021 р.

13.10.21 інформатика Електронне листування. Моделювання.


11.10.21 географія Карти материків та океанів, їх класифікація за охопленням території, змістом і призначенням. Головні особливості природи материків.

 


Про деякі методи — способи досліджень тих чи інших об’єктів або явищ природи і суспільства — ви дізналися у 6 класі. Ви вже знаєте про спостереження, описовий та експедиційний методи. Картографічний метод полягає у визначенні місцезнаходження природних об’єктів (річок, озер, гірських хребтів), а також міст і країн та нанесенні їх на карту.

четвер, 7 жовтня 2021 р.

08.10.21 фізика Робота й потужність електричного струму. Закон Джоуля — Ленца. Електронагрівальні прилади.



 Ви дізнаєтесь

- Як можна виміряти теплову дію струму

Пригадайте

- Дії електричного струму

08.10.21 технології Проектування виробів.



 

07.10.21 інформатика Величини логічного типу, операції над ними. Практична робота 1. Складання та виконання алгоритмів опрацювання величин числового типу в навчальному середовищі програмування.


 

15.10.2021 географія Ґрунти та ґрунтові ресурси. Умови ґрунтоутворення, структура ґрунту, ґрунтові горизонти, родючість. Основні типи ґрунтів, закономірності їх поширення. Дослідження В. Докучаєва. Карта ґрунтів. Ґрунтові ресурси України. Ґрунти своєї місцевості. Зміни ґрунтів у результаті господарської діяльності людини. Заходи з раціонального використання й охорони ґрунтових ресурсів.


 На території України сформувалися ґрунти різних типів. Їх поширення на рівнинній частині підпорядковане закону широтної зональності, тобто ґрунти змінюються з півночі на південь.

07.10.21 біологія Нейрон. Рефлекс. Рефлекторна дуга. Будова нервової системи. Центральна і периферична нервова система людини.



Нервова система – це система яка здійснює сприйняття, аналіз та передачу інформації, що забезпечує пристосування організму до впливу середовища.

Нейрон - основна структурна та функціональна одиниця нервової системи Він складається із тіла, ядра і двох типів відростків: коротких розгалужених дендритів, і довгих малогозгалужених – аксонів. Короткі відростки чутливі, а довгі - рухливі.

Тіла нейронів утворюють сіру речовину головного та спинного мозку , а відростки – білу.